Zkušenost studentky, která byla u nás na praxi

autor: | 2. března 2020 | Doporučujeme

Svoji praxi pro kurz Asistent pedagoga, jsem se rozhodla absolvovat v ZŠ Kuřívody. Jsem z Mimoně. Mohla jsem si udělat praxi v místě bydliště, ale jelikož jsem na ZŠ Kuřívody slyšela jen samá negativa, rozhodla jsem se pro svůj vlastní úsudek. Bála jsem se, co tam na mě bude čekat za nemilá překvapení.

Když jsem dorazila na první schůzku, čekal mě příjemný šok. Dvě nádherné budovy, krásné nové dětské hřiště a kolem školy pořádek. Paní ředitelka, velice milá a ochotná. Nechala mě si vyzkoušet jak provoz ve školce, škole, tak i v družině.

První den praxe jsem zavítala do školky mezi nejmenší děťátka. Paní učitelka byla velice ochotná. S dětmi si uměla poradit. Během celého dne s dětmi  pracovala. I v té nejmenší třídě jsou velice moderně vybaveni. Děti pracovali s interaktivní tabulí, tančili a zpívali. Jídlo bylo pestré a chutné, dětem chutnalo, několikrát si i přidávaly. V nabídce bylo i exotické ovoce. Druhý den v mateřské škole, jsem byla u větších dětí. Tam byla opět vynikající učitelka, která měla s dětmi perfektně nastavená pravidla. Nechyběla zábava, pracovní činnost ve formě tvoření vánočních skřítků, práce dětí na tabletech s didaktickými pomůckami pro rozvoj dítěte a vycházka.

Třetí den jsem přešla na druhou budovu, kde sídlí základní škola. Čekala mě tam první třída. Paní učitelka s nejlepším pohledem na svět, která by  pro děti dýchala a paní asistenta, která ví přesně jak, s dětmi pracovat. Byla mezi nimi úžasná harmonie. Děti v první třídě byli velice šikovné. Druhá a třetí třída je spojená, stejně tak i čtvrtá a pátá třída. Žádný problém ve sloučeném vyučování jsem nenašla. Učitelky a asistentky spolu tvoří jeden tým a na vyučování se podíly společně. Děti nejsou v učivu pozadu a umí výborně spolupracovat. Starší se snaží pomáhat mladším a tím si i opakují látku.

Moderní počítače, interaktivní tabule, didaktické pomůcky, roboti a jiné moderní programy jsou na této škole každodenně využívány. Děti mají výbornou průpravu do dalších ročníků. Škola se neustále modernizuje a vylepšuje svoje vybavení. Neexistuje zde žádná  šikana mezi žáky. Děti jsou zde jako doma. Pod neustálým dohledem učitelek a asistentek i během přestávek.

Družina ve škole tmelí kolektiv. Děti si v družině odpočinou od učení a odreagují se. Škola nabízí i spousty mimoškolních aktivit. Je to malá „rodinná“ škola s velkým srdcem. Děti jsou na prvním místě a paní učitelky umí doslova zázraky. Abych napsala i něco negativního….omloluvám se, ale námám co vytknout. Děkuji za příležitost a za úplně jiný pohled na základní školu Kuřívody. V.H.