Modernizace odbavování v integrované dopravě Libereckého kraje IDOL

autor: | 23. května 2023 | Aktuality

Koordinátor dopravy Libereckého kraje (dále jen KORID LK) si Vás dovoluje informovat o připravovaných změnách, které mohou ovlivnit způsob odbavení žáků, kteří dojíždí do školského zařízení veřejnou dopravou.
V průběhu letních prázdnin zahájíme modernizaci odbavování cestujících v síti integrované dopravy Libereckého kraje IDOL, která bude ve znamení změny typů jízdních dokladů a identifikátorů časových kupónů. Stávající (stará) karta Opuscard se zavedením nového systému přestane být postupně podporována. Se začátkem školního roku 2023/2024, konkrétně od 1. 9. 2023, ji nebude možné použít k nákupu vícedenních časových kupónů, ale pouze jako elektronickou peněženku. Bude však možné dojezdit předem zakoupené časové kupony, tj. zakoupené do 31. 8. 2023 s nastavenou platností až 60 dní dopředu. Žák, který má starou Opuscard s koncem životnosti např. v září 2024 tak má v průběhu letních prázdnin možnost nahrání ročního kupónu ještě na celý následující školní rok. Noví žáci, kteří ještě nemají kartu Opuscard nebo jim u staré karty bude brzy končit životnost, mají s modernizací více možností užívání vícedenních časových kupónů. Více zde.

IDOL vám přináší více možností, jak si pořídit jednotlivé jízdné i vícedenní Časovky a Síťovky- více zde