MIMOŇSKÝ ZPRAVODAJ

autor: | 22. února 2020 | Doporučujeme

Návštěva ze ZŠ Ralsko-Kuřívody
V pátek 6. 12. na gymnázium dorazila i skupina 9 žáků čtvrté a páté třídy ZŠ a MŠ Tomáše Ježka Ralsko-Kuřívody v doprovodu paní ředitelky Mgr. Bc. Hany Huškové a paní učitelky Mgr. Anety Šupkové. Pro děti byl připravený pestrý program.
Vyzkoušely si naše robotické stavebnice, prováděly jednoduché pokusy ve fyzice, v nové učebně chemie je žáci sexty seznámili s papírovou chromatografií a společně si pod mikroskopy prohlédli krystaly, jablko, hrušku a lidský vlas. V hudební výchově si s kvartány zazpívaly vánoční koledy a zahrály písničky podle „barevných not“ a na závěr si v tělocvičně se žáky sekundy zahrály Brännball, dynamickou pálkovací hru podobnou softballu nebo baseballu. Všichni jsme si páteční dopoledne užili a věříme, že se podobná setkání budou opakovat.

Autor: Mgr. Ivana Netušilová

Zveřejněno: č. 2/ 2020 MIMOŇSKÝ ZPRAVODAJ